Aktualizacja oprogramowania i sterowników w samochodach BMW

W naszej ofercie znajduje się również aktualizacja wszelkich sterowników, w które pojazd jest wyposażony.

Producent po wprowadzeniu modelu samochodu do produkcji po jakimś czasie wprowadza liczne „łatki” do oprogramowania, aby usprawnić jego działanie. 

Zazwyczaj właściciele samochodów nie są o tym informowani i dowiadują się o tym jedynie w trakcie serwisu w ASO lub w trakcie trwającej globalnej akcji serwisowej. 

Dobrym nawykiem jest profilaktyczne sprawdzenie aktualnych wersji oprogramowania sterowników pojazdu, ponieważ przede wszystkim mogą one wpływać na bezpieczeństwo użytkowania

Ponadto zabieg ten może wpływać na zminimalizowanie szarpania automatycznej skrzyni biegów, która w okresie produkcji nie była jeszcze w stu procentach dobrze zestrojona i skutki tego mogą być odczuwalne po paru latach. Gdy skrzynia biegów dostanie nowe oprogramowanie, pojazd odżyje oraz znacząco wzrośnie elastyczność pracy silnika. 

Aktualizacja Sterowników

Aktualizacja oprogramowania BMW jest polecana wszystkim modelom pojazdów bez względu na rocznik ich produkcji. Większość samochodów tej marki, które poruszają się po europejskich drogach ma niestety nieaktualne sterowniki. Co to oznacza? Że samochód korzysta jedynie z tego oprogramowania, które było aktualne na dzień produkcji.

Na co jeszcze wpływa aktualizacja sterowników?

W samochodach produkowanych obecnie może znajdować się nawet do 50 sterowników, których zadaniem jest zarządzanie całym pojazdem. Dany sterownik posiada pamięć flash, w której zapisane są dane odpowiedzialne za sterowanie danymi podzespołami samochodu. Mogą to być odpowiednio klimatyzacja, silnik, skrzynia biegów, nawigacja itp. Jeśli więc nie zadbamy o to, aby aktualizacja iDrive została przeprowadzona, praca samochodu nie będzie optymalna, co spowoduje o wiele szybsze zużycie się podzespołów pojazdu. W efekcie komfort podróży samochodem będzie coraz gorszy.

Aktualizacja oprogramowania BMW pozwala również na zapobieganie pojawiania się niektórych usterek. Co ważne, wpływa ona także na zwiększenie mocy jednostki napędowej. Jednak to nie wszystko, ponieważ do tego wszystkiego dochodzi również kwestia zabezpieczenia pojazdu. Pojawiające się poprawki do oprogramowania oraz aktualizacje sterowników mają na celu również uniemożliwienie potencjalnemu złodziejowi kradzieży auta. Wiadomo przecież, że pojazdy tej marki są chętnie kradzione. Wszystkie poprawki są wprowadzane na podstawie statystyk i opinii użytkownik samochodów BMW z całego świata.